5 Nis 2013

Sana Soyundum || Sylvia Day > Yorum
SANA SOYUNDUM || Sylvia DAY

Orjinalini atlaya atlaya okuduğum bu kitabın edisyonunu da sonunda okumak nasip oldu.Aslında kitap uzun zamandır elimde duruyo' fakat çevirisinden ötürü bi' türlü el atıp da okuyamadım. En son dün son bir kararla başladım ve bitirdim.
Ve, orijinal halinden daha çok etkilenmiştim, onu anladım. Edisyonunda adını koyamadığım bir şeyler eksik. Sanırım yazarın dilinden okumak daha farklı bir tat vermiş bana. Aralarda çevirmen aktarımı olmadan saf duyguları algılamak, okuyucuyu daha bi' etkiliyor. Her neyse.


Son zamanların en popüler ve revaçta olan Erotik Romance türünde bir kitap Sana Soyundum. Ülkemizde bu tür geçen sene Pegasus Yayınları'nın Grinin Elli Tonu (Fifty Shades of Grey) serisine el atmasıyla oldukça yaygın bir hal aldı ve hemen ardından yurt dışında Grinin Elli Tonu'nun satış rekorlarını yerle bir eden Sana Soyundum(Bared toYou)'un Doğan Kitap adı altında biz okuyuculara ulaştırılacağını öğrendik. Ki bu gerçekten sevindirici bir haberdi benim için. Zira Elli Ton serisinden hiç haz etmemiştim. Yani ilk kitabı okumak bile istemeyeceğim kadar etrafta ismini görmekten kitaptan da seriden de soğudum.

Onun ardına arkadaşımın tavsiyesiyle Bared to You'ya biraz göz attım  ve atlaya atlaya da olsa kitabı okudum. -Seviyesi bana ağır geldi ne yazık ki :(- Ve, Gideon'dan çok etkilendim. Ama edisyonunda aynı etkiyi alamadım. Neden bilmiyorum.  Neyse.

Olaylar sevgili ana karakaterimiz Eva'nın New York'a yerleşmesi ve kendisine yeni bir iş bulmasıyla başlıyor. Tabi, iş yerini görmeye gittiği ilk gün kendisini karun kadar zengin ve bir o kadar da yakışıklı Gideon Cross'un karşısında yerlerde bulması da ayrı eğlence.. Eva, daha çalıştığı şirketin kısmen patronu olduğunu bilmeden bu adama daha ilk anda karşı konulmaz bir çekim hisseder ve kader bu ya aynı hislerin karşı taraf için daha karşı konulmaz durumda olduğundan habersiz olsa da bu durum fazla sürmez. Bir anda kendisini Gideon Cross'un yeni sevgili ve çalkantılı, yakıcı, acılarla dolu bir aşkın içinde buluverir.

Aşlarını ve tutkularını okumak benim çok hoşuma gitti. Birbirlerine olan bağlarını -geçmişinde  verdiği acıyla- bu şekilde ifade edebilmeleri çok etkileyiciydi. Bu kadar yara alan iki insan bir araya geldiklerinde sevgiyi bulmak kolay olmasa gerek. Daha da önemlisi bu sevgiyi ayakta tutabilmek..
Çiftimizi temsilen en hoşuma giden resim.


Kitapta en sevmediğim hatta tek ayar olduğum yer Eva'nın aptalca terk edişleri oldu. Ya , bu kadar salak bir insana Gideon gibi bir nimet nasıl düşüyor anlamakta zorlanıyor daima.Sürekli, ona aşık olduğunu, onu sevdiğini söylüyor ama karşısına çıkan ilk zorlukta da -ki bu zorluklar bitmek bilmiyor- kafasını çevirip gidiyor.
Hayır birkaç yerde adama ; "Sen de şuna kafa çevir be!" dediğim anlar oldu.Tamam, acılı bir geçmişi olduğu için Eva'nın tavırlarında fazla tutarsızlık olması doğal da kitabın başından sonuna kadar da biraz saçma olmuş. Bi' tek kaçışının sonuna kadar destekçisiyim o da kendisini paralı bir fahişe gibi göstermemek adına odadan çıkışıdır... Neyse.

Gideon'un Eva'ya verdiği yüzük.


Gideon'a gelince, böyle adamların Eva gibi salaklara gitmesine çok üzülüyorum yahu. Adam bir insanın karşısına çıkabileceek, şu hayatta şekil bulmuş en mükemmel erkek ama Eva kıymet bilmiyor. Ama Gideon hem Eva'ya hem kendine zorda olsa bu işi yürütmek için gereken güçü sağlıyor.

Acılı geçmişlerinin birbirlerine kopmaz bir bağ sağlamasıyla bu iki insan birbirine, bir geminin durulacağı liman gibi sığındılar. Ki, bu halleri sanırım kitabı eşsiz kılan tek tarafı... O kâbus dolu gecelerini, peşini bırakmayan hayaletlerini birbirlerine olan aşklarıyla atlatmayı,  en azından savaşacak  güç bulmayı başardılar.
Her ne kadar Eva'nın geçmişini tam olarak öğrenmiş olsak da Gideon'un tüm sırlarını ikinci kitaba bırakan yazar diğer kitapta da Eva'nın kâbuslarının kaynağı olan hayaleti hayata döndürerek çiftimizi büyük bir çıkmaz da bırakıyor.

Bakalım devam kitabında Nathan'ın dönüşü nelere gebe olacak :p


"Hem çalıştığın şeye bakıp hem de beni nasıl görebiliyorsun?" O zaman kafasını kaldırıp bana baktı. "Beni seni hep gördüm, meleğim.Beni bulduğun andan beri,senden başka birşey görmedi gözüm." 

MY RATING:

8 yorum:

 1. En sonunda okumuşsun :D Sevmişsin de iy olmuş :D

  YanıtlaSil
 2. Ahahha! Ya aslında okudum ben bunu atlaya atlaya sanırım ondan elim gitmedi. Konuyu bildiğim için.Reflected In You'dan da biraz kurcalama ile bir spoiler yedim daha merak felan kalmadı kitaba :D

  YanıtlaSil
 3. :D Farkettim. Bende bir ara kitabın sonunu okurdum, sonra kitabı. Bitsin diye acele etmemek için :D

  YanıtlaSil
 4. Eheheh! Ben hâlâ arada kitabın sonuna bakıyorum :D O huyumdan hiç vazgeçemedim. Ama gerekmedikçe de kitabı atlamam ya da yarım bırakmam.

  YanıtlaSil
 5. Olsun yine de okuyorum ki ahahaha ! Öyle bir çekincem olmuyor benim. :D

  YanıtlaSil
 6. Sonra severim ben spoiler! Öldürüyor kitabı, bildiğin cinayet kabul et :D Yüzsüzüm abiii :D

  YanıtlaSil
 7. e kitabi yok mu ? :(

  YanıtlaSil
 8. şahsen Elli Ton a özenilmiş bir konusu var.. Fifty bu karakterlerin başını çekiyor çünkü: zengin yakışıklı geçmişten gelen acı dolu hayat vesaire vesaire.

  YanıtlaSil

Yorumunuz için teşekkür ederim.

SOSYAL AĞLAR

Facebook Twitter Google Plus Email Pinterest

Google+ Badge

GÜNDEMDEKİLER

Blogger tarafından desteklenmektedir.

Takip et

Öne Çıkan Yayın

YOLUM AŞKA DÜŞTÜ | MERAL KIR [Kitap Yorumu]

Bir daha dünyaya gelirse âşık olacağı adamı insan ırkından seçmeye karar veren şaşkın akademisyen Sena Tekin ve önce Sena’yı öpüp sonra, &...

Ne Okuyorum?

Ne Okuyorum?
KARANTİNA - BEYZA ALKOÇ

İZLENEN ANİME

SEVİLESİLER

Obsession||Hunter

GÖZDELER *-*

Leo Hathaways Fan
OPAL|| Jennifer L. Armentrout

Fırsatçı|| Fanbar
Kolay|Tamara Webber Fanbar
Elit||Kiera Cass
Aynı Yıldızın Altında|| John Green
Tatlı Düşman || Heather Snow

Sayfa Görüntüleme Sayısı

INSTAGRAMDA BEN!

Copyright © Anime ve Kitap Sever | Powered by Blogger
Design by Lizard Themes - Published By Gooyaabi Templates | Blogger Theme by Lasantha - PremiumBloggerTemplates.com