8 Şub 2013

Yayıncılar Kitaplarını Tanıtmaya Devam Ediyor


ŞUBAT Ayı içerisinde yayınlanacak kitapları geçen günlerde tanıtan yayıncılar durmak bilmiyor. Hem daha öncekileri hem de yeni kitapları beraber birkez daha inceleyeylim. Açıkçacı içerisinde kesinlikle almak istediğim ve dört gözle yolunu beklediklerim de mevcut. Brenda Joyce , Julianne MacLean ve BENİ SEÇ kesin alınacaklarda :)))

NOT: Kitaplar ön siparişteler.


 80 Gün Arzunun RengiKategori: Roman - Günümüz
Yazar: Vina Jackson (Çeviren: Solina Silahlı)
Üretici: Pegasus Yayıncılık
Liste Fiyatı: t 22,00
Ön Okuması: 80 Gün Arzunun Rengi

İki yabancı Tutkunun yönettiği, kalp atışlarını hızlandıran bir İlişki
Kurallara uymaya hazır mısınız?

Tutku dolu anlatımıyla Arzunun Rengi, erotizmin yeni tonu olmaya aday.
-New

İlişkisinde sorunlar olan keman virtüözü Summer Zahova huzuru müzikte arar. Ancak bir gün, Londra metrosunda keman çalarken, kemanı onarılamayacak düzeyde hasar görür. Ne yapacağını bilemezken performansını ilk duyduğu anda ondan etkilenen tutkulu ve varlıklı Profesör Dominikten kışkırtıcı bir teklif alır. Dominik, Summera yeni bir keman alacaktır ama bir şartı vardır; sadece ona özel bir resital verecektir. Dominik, büyüleyici notaların arasında kaybolurken Summerın varlığını inkâr ettiği karanlık arzularını açığa çıkartır.
Aralarındaki çekimi inkâr edemeyen Dominik ve Summer, tehlikeli olduğu kadar heyecanlı, dönemeçler ve yol ayrımlarıyla dolu yoğun bir ilişkinin içine girerler fakat zevk bir süre sonra acıya dönüşecektir. Böylesine şiddetli bir tutkudan doğan bir ilişkiyi yürütebilmeleri mümkün olacak mıdır?
Yepyeni bir erotik serinin ilk kitabı Arzunun Rengi en kısa zamanda daha fazlasını okumak isteyeceğiniz, baş döndürücü ve kışkırtıcı bir roman.
GEÇMİŞİN KANI
Kategori: Roman - Çağdaş Dünya Edebiyatı
Yazar: Samantha Young (Çeviren: Gülfem Çırak)
Üretici: Martı Yayınları
Liste Fiyatı: t 15,00
Ön Okuması İçin: Geçmişin Kanı 

NOT:  Kan Günlükleri Serisi 2. Kitaptır. İlk kitap KUTSANMIŞ KAN'dır.

Tek isteği kurtulmaktır
Fakat kurtuluşa giden yol hiç kolay değildir!

Annesinin soyunu araştırmak için İskoçyaya giden Eden, kısa süre içinde kendini karmaşık işlerin içinde, İskoç Savaşçı Neithlerin dünyasında bulur. Burası bazılarının kollarını açarak onu karşıladığı, bazılarının ise ona komplo kurduğu bir dünyadır; Edena aşkın, arkadaşlığın ve savaşçı olmanın ne anlama geldiğini öğretecek bir dünya
Bir gün, sonsuza dek kurtulduğunu sandığı adam yeniden ortaya çıkınca Edenın hayatı allak bullak olur, çünkü herkesten çok sevdiği kişi büyük bir tehlikeyle karşı karşıyadır. Eden bu kişi için önemli bir seçim yapmak zorunda kalacaktır.Hırçın Sevgilim
Kategori: Roman - Günümüz
Yazar: Nicola Cornick (Çeviren: Esra Doyuk)
Üretici: Pegasus Yayıncılık
Liste Fiyatı: t 20,00
Ön Okuması İçin: Hırçın Sevgilim

NOT: The Brides of Fortune  Serisi 3. kitaptır. Serinin diğer kitapları; 
1- Söyleyemem Sevdiğimi
2- Yalancı Sevda
SERVET VE İTİBAR EVLİLİĞİ ATEŞLİ BİR AŞKA DÖNÜŞEBİLİR Mİ?"Seni yarın serbest bırakcağıma söz veriyorum Düğün saati geçtikten sonra."
Nat Waterhouse, bir varisle evlenmek zorundadır
Nat Waterhouse, bir vârisle evlenmek zorundadır Bunun için en uygun yer ise bekâr hanımefendilerin, evlenmedikleri takdirde bir ortaçağ kanunu gereği servetlerinin yarısını kaybetmek durumunda kaldıkları Fortunes Follydir.

Genç kızlığından beri skandallardan uzak duramayan Leydi Elizabeth Scarlet, en yakın çocukluk arkadaşı Nati, sevgisiz bir evlilikten kurtarmanın tek bir yolu olduğunu düşünmektedir: Onu kaçırmak!

AŞKIN KOLLARINDA

Yazar: Julianne MacLean

NOT: Amerikalı Varisler Serisi 2. Kitaptır. İlk kitap; Beni Aşka İnandır.


Clara Wilson, Londra’ya onca yolu adını temizlemek için gelmişti. İnatçılığı, okyanusun öbür tarafında
evlenmesini neredeyse imkansız kılarken,yanlışlıkla gittiği bir baloda Clara Wilson, Londra’ya onca yolu adını temizlemek için gelmişti. İnatçılığı, okyanusun öbür tarafında evlenmesini neredeyse imkansız kılarken,yanlışlıkla gittiği bir baloda kendisini Rawdon Markisi Seger Wolfe’un kollarında bulmuştu. Clara daha önce hiç âşık olmamıştı ama markiyle tanıştığında bu hissettiğinin aşk olduğundan hiç şüphe duymamıştı. Ne yazık ki aşk, kafasındaki en son şeydi. Buraya
kendisine bir eş bulmaya gelmişti, bir hovarda değil.

Kötü şöhretli Marki ise Clara Wilson ile tanıştığında ona karşı öyle güçlü bir arzu duymuştu ki, kendisini aristokrat Londra’nın girdabına yeniden kapılmaktan alıkoyamamıştı. Şimdi kendisine hiç uygun olmayan bu güzelliğin aşkını kazanmak için mücadele
ederken, bu oyunda kendi kalbini de ortaya koyacaktı.


 Beni Seç

Kategori: Roman - Bilimkurgu - Fantastik
Yazar: Kiera Cass (Çeviren: Derya İmer Aydınlık)
Üretici: Dex
Liste Fiyatı: t 19,00

NOT: Büyük ses getirecek olan bir serinin ilk kitabı.

Bir prens nasıl tavlanır?

Illéa ülkesinde tüm genç kızlar doğdukları günden beri sınıf atlamanın peşinde. Paha biçilmez mücevherlere, göz alıcı elbiselere ancak bu şekilde sahip olabilecekler. Bunun için tek bir şansları var: SEÇİM. Kıyasıya bir mücadeleyle geçen Seçimi kazanmanıntek yolu Prens Maxonı kendine âşık etmek.

America içinse Seçim, bir kâbustan farksız. Bu yarışa girmeyi kabul ederse, kendisinden aşağı sınıftan olduğu için herkesten gizlediği aşkı Aspeni arkasında bırakmak zorunda kalacak. Öte yandan bu, ailesinin tek kurtuluş şansı.

America saraya adım atar atmaz, kendini esrarengiz bir dünyanın içinde bulacak. Saray hiç de dışarıdan göründüğü gibi olmayacak.

35 kızın katıldığı vahşi bir yarış nasıl kazanılır?

BİZİ BİZE ANLATAN SICACIK, LEZZETLİ BİR HİKÂYE GELİYOR...

DOSTLUK EKMEĞİ – DARIEN GEE
ÇEVİREN: SİMGE ÖLMEZ
FİYAT: 17TL ÇIKIŞ TARİHİ: 15 ŞUBAT

Bir damla gözyaşı ve umutla yoğrulmuş küçük bir hediye, kırılan kalbinizi iyileştirip tüm hayatınızı değiştirmeye yeter mi?

Kaderin ona oynadığı acımasız oyun karşısında Julia Evarts, yaşama sevincini kaybetmiştir. Çektiği tüm acıların ise tek bir sorumlusu vardır. Bir zamanlar en yakın arkadaşı olup da artık yüzünü bile görmek istemediği kız kardeşi…

Bir gün küçük kızı Gracie ile birlikte eve geldiklerinde, kapının önünde çiçek desenleriyle bezenmiş bir tabak ve yanında bir tarif bulurlar. Üzerine ise bir not iliştirilmiştir: “Umarım beğenirsiniz.” Julia, bu beklenmedik hediyeden kurtulmak istese de kızını mutlu etmek adına tarifi denemeye karar verir.

Çok geçmeden kasabalarına yeni taşınmış olan iki kadınla tanışır. Eşini kaybetmiş olan Madeline Davis, hayata tek başına devam etmenin bir yolunu ararken, ünlü çellist Hannah Wang de Brisay ise kocasıyla boşanmak üzeredir. Teselliyi, adeta bir sığınak olarak gördükleri dostluklarında bulacak olan bu üç kadın, gün gelip de şu cümleyi söyleyebilecek midir? Her şeye rağmen hayat güzeldir.

Bizi bize anlatan sıcacık, lezzetli bir hikâye… Kâh ağlatan kâh sinirlendiren kâh güldüren Dostluk Ekmeği, imkânsız gibi görünenleri gerçekleştirmenin, aslında bizim elimizde olduğunu muhteşem bir dille anlatıyor.
Yeni Başlangıçlar Mevsimi
Kategori: Roman - Günümüz
Yazar: Debbie Macomber (Çeviren: Ozan Aydın)
Üretici: Martı Yayınları
Liste Fiyatı: t 17,00

Sonlar, insanı hayata bağlayan yepyeni başlangıçlardır

Kimi zaman hayatın karmaşasından başımızı kaldırmak, dertlerimizi geride bırakmak ya da bize zarar veren alışkanlıklarımızdan kurtulmak için bir yol bulmaya çalışırız. Ve bu arayışta en büyük yardımcımız dostlarımız olur; sadece iyi değil kötü günde de yanı başımızda duran ve her sonun bir başlangıca vesile olduğunu hatırlatan can dostlarımız


Sihirli bir dokunuşa ihtiyaç duyan insanların yaşadıklarını sımsıcak bir dille anlatan bu roman, bizleri umut aşılayan bir dünyanın içine çekiyor.


KELEBEK ve DALGIÇ

24 dile çevrilen bu sarsıcı yaşam öyküsü, çok yakında okurlarımızla buluşuyor...

Kelebek ve Dalgıç - Jean Dominique Bauby

Sol Ayağım gibi bir klasik olmaya aday, gerçek bir yaşam öyküsü…

Kelebek ve Dalgıç yaşanmış bir hikâyenin anlatısıdır.
Jean-Dominique Bauby, bir beyin kanaması geçirir; yolunda giden hayatı artık bir çıkmaza girmiştir. Onun için hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır. Artık vücuduyla tek yapabildiği şey, göz kapaklarından birini oynatabilmektir. İnsanlarla iletişim kurmak için kullanabileceği tek yol budur.

Yine de, umut… Hep vardır umut.

İnanmaktan vazgeçmeyen insan birçok şeyi başarabilir. Jean-Dominique Bauby de bu kitabı, sadece göz kapağını oynatarak, alfabedeki yerlerini işaret ettiği harfler sayesinde yazdırmayı başarmıştır. O nedenle bu kitap kısadır ama açacağı kapının önünüze sereceği yol çok uzundur.Sonsuz Gece
Kategori: Roman - Bilimkurgu - Fantastik
Yazar: Chuck Hogan;Guillermo del Toro (Çeviren: Sevinç Kayır)
Üretici: İthaki Yayınları
Liste Fiyatı: t 32,00

Her zaman buradaydılar. Vampirler...
Karanlıkta gizlice bekliyorlardı.
Artık zamanları geldi.

Vampir virüsü iki yıldır ortalıkta dolaşıyor. Dünyadaki hayat yok olmanın eşiğinde. Efendi'nin yönettiği katliam devam ediyor. İnsanlığın kaderi birkaç özgürlük savaşçısının ellerinde. Şimdi birinin kendini tüm insanlık adına feda etmesi gerekiyor. Peki bu cesur kahraman kim olacak?
Ölümcül Tür üçlemesinin final perdesi kanlı ve dondurucu bir şekilde kapanıyor.

0 Yorum:

Yorum Gönder

Yorumunuz için teşekkür ederim.

SOSYAL AĞLAR

Facebook Twitter Google Plus Email Pinterest

Google+ Badge

GÜNDEMDEKİLER

Blogger tarafından desteklenmektedir.

Takip et

Öne Çıkan Yayın

YOLUM AŞKA DÜŞTÜ | MERAL KIR [Kitap Yorumu]

Bir daha dünyaya gelirse âşık olacağı adamı insan ırkından seçmeye karar veren şaşkın akademisyen Sena Tekin ve önce Sena’yı öpüp sonra, &...

Ne Okuyorum?

Ne Okuyorum?
KARANTİNA - BEYZA ALKOÇ

İZLENEN ANİME

SEVİLESİLER

Obsession||Hunter

GÖZDELER *-*

Leo Hathaways Fan
OPAL|| Jennifer L. Armentrout

Fırsatçı|| Fanbar
Kolay|Tamara Webber Fanbar
Elit||Kiera Cass
Aynı Yıldızın Altında|| John Green
Tatlı Düşman || Heather Snow

Sayfa Görüntüleme Sayısı

INSTAGRAMDA BEN!

Copyright © Anime ve Kitap Sever | Powered by Blogger
Design by Lizard Themes - Published By Gooyaabi Templates | Blogger Theme by Lasantha - PremiumBloggerTemplates.com