1 Şub 2013

ŞUBAT AYI KİTAPLARI

Evet, yayıncılar yavaş yavaş Şubat Ayı içerisinde yayımlayacakları kitapları görücüye tanıtmaya başladılar. Açıkçası aralarında en çok Pegasus Yayınları Brenda Joyce Aşka Yelken Açanlar beni etkiledi.Merak beklediğim bir devam kitabıdır. En kısa zamnda okumayı planlıyorum. Onun dışında DEX Yayınları'ndan Cam Şato ve herkesin merakla beklediği 14. Şubat gibi görücüye çıkacak olan Selection(Seçim) var. Martı Yayınları'ndan da Şubat ayının ilk kitabı tanıtıldı; Anna Karenina, kitap kapağıyla çok ilgi çekiyor.Tek tek kitapları tanıtım yazılarını paylaşıyorum. Benim gibi bekleyenlere şimdiden keyifli okumalar...

Pegasus Yayınları sonunda sevilen ve beklenen yazarlarında çıkaracakları kitapları bir okurlara tanıttılar.Merakla beklenen ve sevilen yazarlardan çıkarmaları ise benim gibi gözü yolda Pegasus Yayınları'nı gözleyen okurlaa
rı çok mutlu etti. Gelelim çıkardıkları yazarlara ve kitaplarına;

80 GÜN ARZUNUN RENGİ

Malesef bu BDSM ve Erotik içerikli kitaplar yayıncıları tamamen farklı kulvarlara sokmaya devam ediyor. İşte Pegasus Yayınları'ndan Grinin Elli Tonu (Fifty Shades Of Grey) Serisinden sonra gelen -saf ve ağır- erotik bir kitap daha...

80 Gün Arzunun Rengi
Tür: Erotik
Yazar: Vina Jackson (Çeviren: Solina Silahlı)
Yayınevi: Pegasus Yayıncılık
Liste Fiyatı: t 22,00


İki yabancı… Tutkunun yönettiği, kalp atışlarını hızlandıran bir İlişki…

Kurallara uymaya hazır mısınız?


İlişkisinde sorunlar olan keman virtüözü Summer Zahova huzuru müzikte arar. Ancak bir gün, Londra metrosunda keman çalarken, kemanı onarılamayacak düzeyde hasar görür. Ne yapacağını bilemezken performansını ilk duyduğu anda ondan etkilenen tutkulu ve varlıklı Profesör Dominik’ten kışkırtıcı bir teklif alır. Dominik, Summer’a yeni bir keman alacaktır ama bir şartı vardır; sadece ona özel bir resital verecektir. Dominik, büyüleyici notaların arasında kaybolurken Summer’ın varlığını inkâr ettiği karanlık arzularını açığa çıkartır.

Aralarındaki çekimi inkâr edemeyen Dominik ve Summer, tehlikeli olduğu kadar heyecanlı, dönemeçler ve yol ayrımlarıyla dolu yoğun bir ilişkinin içine girerler fakat zevk bir süre sonra acıya dönüşecektir. Böylesine şiddetli bir tutkudan doğan bir ilişkiyi yürütebilmeleri mümkün olacak mıdır?

Yepyeni bir erotik serinin ilk kitabı Arzunun Rengi en kısa zamanda daha fazlasını okumak isteyeceğiniz, baş döndürücü ve kışkırtıcı bir roman.

“Çarpıcı ve baştan çıkartıcı. Arzunun Rengi nefesinizi kesecek bir aşk hikâyesi.” -Look
“Bu kitap, erotik edebiyatın kırmızı halısında yürümeyi hak ediyor.” -Kossi Welt
********Brenda JOYCE - Aşka Yelken Açanlar
Cliff De Warren 'in hikâyesini anlatmakta.. Çapkın ve günün gün eden gemi kaptanımızın bu kitapta feleği şaşıyormuş. Merakla bekliyorum.
Limon Yapraklarının Kokusu- Clara SANCHEZ
Yeni bir yazar ve yeni bir kitap açıkçası sırf kapağı için bile aşınır bu kitap...

Şikago Serisinin devamı olan SENSİZ OLMAZ da çıktı. Bu seriye henüz başlayamadı çok ilgimi çekmişti. Fazla bağlantılı bir seri değilmiş. O kitabını okumayı planlıyorum.
Seninle Bir Gece
Bu yazarın Düğün Gecesi kitabını okumuştum. Ondan sonra zaten yazardan ses soluk çıkmadı. Bunca zaman sonra güzel bir kapak ve güzel bir kitapla geldiler okumamak olmaz. :)Martı ve DEX Yayınlarından gelen kitaplar ise ;


Cam Şato
Türü: Fantastik , Bilimkurgu


Yazar: Sarah Jaas (Çeviren: Deniz Başkaya)
Yayıncı: Dex Yayınları
Liste Fiyatı: t 22,00
Karsınızda Suikastçılar KraliçesiCelaena Sardothien.Celaena ömür boyu hapse mahkûm edilmişti.Oysa o, eğitimli bir suikastçıydı, benzerlerinin en iyisiydiama bir hata yapmış ve yakalanmıştı.


Genç yüzbaşı Westfall ona bir teklifle geldi.Celaena, kraliyetin en yetenekli savasçılarıve suikastçılarıyla katılacağı ölümüne bir yarışmadaveliaht Prens Dorianı temsil edecek.

Yarışmayı kazanırsa kralı korumaya ve sonrasında özgür bırakılmaya hak kazanacak.Ama önce bir biri ardına ortaya çıkan cinayetlerinkatilini bulmalı ve hayal bile edemeyeceğibir geleceğe hazırlanmalı.

Anna Karenina

Türü: Romance
Yazar: Lev Tolstoy (Çeviren: Zeynep Yeşiltuna)
Yayıncı: Martı Yayınları
Liste Fiyatı: t 25,00

Anna Karenina herkesin imrendiği bir hayata sahiptir; aristokrat bir çevreye mensup asil ve güzel bir kadın olmasının yanı sıra yüksek mertebede görevli zengin bir eşi ve taparcasına sevdiği bir oğlu vardır. Tüm bunlar dışarıdan bakıldığında kusursuz bir hayatı resmetse de, sevgisiz ve sıradan evlilik yaşantısı Anna Kareninanın yüreğinde büyük bir boşluk yaratır. Çünkü o aşka susamış, eksik bir kadındır. Ta ki yakışıklı subay Kont Vronskiyle tanışana kadar

Aşkın karşı konulmaz gücüne direnen Anna Karenina, sonunda kendini onun büyülü ve bir o kadar da tehlikeli kollarına atar. Fakat bu sıra dışı ilişki Annayı her geçen gün büyük bir çıkmaza, dolayısıyla yıkıma doğru sürükleyecektir.

Tolstoyun arka planda Rus sosyetesindeki ikiyüzlülüğün resmedildiği bu trajik aşk, kader ve öz yıkım hikâyesi, aynı zamanda büyük bir gerçekçilikle işlenmiş insan hayatının zengin bir portresini sunmaktadır. Anna Karenina, birçok yazar ve edebiyat eleştirmeni tarafından tüm zamanların en iyi romanı olarak belirtilen önemli bir yapıttır.
********

SOSYAL AĞLAR

Facebook Twitter Google Plus Email Pinterest

Google+ Badge

GÜNDEMDEKİLER

Blogger tarafından desteklenmektedir.

Takip et

Öne Çıkan Yayın

YOLUM AŞKA DÜŞTÜ | MERAL KIR [Kitap Yorumu]

Bir daha dünyaya gelirse âşık olacağı adamı insan ırkından seçmeye karar veren şaşkın akademisyen Sena Tekin ve önce Sena’yı öpüp sonra, &...

Ne Okuyorum?

Ne Okuyorum?
KARANTİNA - BEYZA ALKOÇ

İZLENEN ANİME

SEVİLESİLER

Obsession||Hunter

GÖZDELER *-*

Leo Hathaways Fan
OPAL|| Jennifer L. Armentrout

Fırsatçı|| Fanbar
Kolay|Tamara Webber Fanbar
Elit||Kiera Cass
Aynı Yıldızın Altında|| John Green
Tatlı Düşman || Heather Snow

Sayfa Görüntüleme Sayısı

INSTAGRAMDA BEN!

Copyright © Anime ve Kitap Sever | Powered by Blogger
Design by Lizard Themes - Published By Gooyaabi Templates | Blogger Theme by Lasantha - PremiumBloggerTemplates.com